EWE Turkey Holding’in grup şirketlerinden biri olan ve yaklaşık 2 yıldır enerji verimliliği alanında danışmanlık hizmeti veren ENERVİS, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgesini alan ilk Enerji Verimliliği Danışmanlığı şirketi oldu.

Sanayiden, kamuya, küçük işletmelerden organize sanayi bölgelerine kadar pek çok sektörde işletmeye, enerji verimliliği alanında danışmanlık hizmeti veren ENERVİS, mükemmeliyetçi hizmet anlayışını ISO Sertifikasıyla taçlandırdı.

Bağımsız denetim firması BSI (British Standards Institution) tarafından yapılan denetimlerden başarıyla geçen ENERVİS, enerji verimliliği alanında en yetkili sertifika olan ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı.

ENERVİS,  kuruluşların enerji politikalarını belirlemesi, enerji tüketimini yönetmesi ve enerji yönetim sisteminin performansını değerlendirerek iyileştirmelerin sağlanması esasına dayanan ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikasını alan ilk danışmanlık şirketi oldu.

Kaynakların etkin kullanımı, çevrenin korunması, maliyetin düşürülmesi ve enerji performansının geliştirilmesi gibi alanlarda katkı sağlamak amacıyla verilen sertifika, ENERVİS’in yetkinliğinin bir kanıtı olacak.

Aldıkları ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgesiyle, enerji verimliliği alanında hizmet veren tüm şirketlere örnek olduklarının altını çizen Enervis Genel müdürü Osman Kipoğlu; “Türkiye’de bu belgeyi alan ilk enerji verimliliği danışmanlık şirketi olarak, sahip olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübeyi paylaşmak bizim için oldukça önemli. Hali hazırda müşterilerimize sunduğumuz enerji verimliliği danışmanlık faaliyetlerimizi kendi bünyemizde de uygulayarak tüm şirketlere örnek olmak istedik” diye konuştu.

Enerji Yönetim Takımı sahaya iniyor

Titiz çalışmalarının sürdürülebilir olması ve verimliliği daha da artırmak için çalışan ENERVİS, ayrıca kendi bünyesinde bir de Enerji Yönetim Takımı oluşturdu. Takım, enerji tüketimlerinin düzenli takip edilmesi, tüketimi daha azaltmak için yeni ve özgün projeler uygulanması ve tüm bu faaliyetlerin periyodik olarak raporlanmasını sağlayacak.

Kipoğlu, “Yönetim sistemleri kurulumu konusunda EWE Almanya’dan uzmanlarla birlikte çalışıyoruz. Türk ve Almanlar uzmanlardan oluşan güçlü bir kadromuz var. Enerji verimliliğini sürdürülebilir kılmak için müşterilerimize ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemini öneriyoruz.