UGETAM İLE ENERVİS, EĞİTİM ALANINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

UGETAM ile ENERVİS Enerji Servis A.Ş. arasında eğitim, belgelendirme, denetim, AR&GE çalışmaları, mevzuat düzenlemeleri alanlarında işbirliği yapmak amacıyla 4 Şubat 2013’te UGETAM tesislerinde protokol imzalandı.

İmza törenine iştirak şirketlerinden üst düzey yöneticiler ile UGETAM’dan üst düzey yöneticiler katıldı.
 CFO’su Sayın Dr. Frank Quante, UGETAM ile ENERVİS’in eğitim alanında işbirliğinin çok önemli olduğunu, UGETAM’ın sahip olduğu bilgi ve deneyim ile  Almanya’da, doğalgaz, elektrik, su, yenilenebilir enerji, telekomünikasyon, bilişim sektöründeki 80 yıllık çoklu hizmet sunumu tecrübesinin bir araya gelmesiyle, Türkiye enerji sektörüne çok önemli katkı sağlayacak bir işbirliğinin ortaya konulduğunu ifade etti. Sayın Dr. Quante ayrıca UGETAM ile imzalanan bu protokolün, başka alanlarda yapılacak işbirliklerinin de başlangıcı olacağını ümit ettiğini dile getirdi.
UGETAM - ENERVİS eğitim işbirliği ile ilgili düşüncelerini ifade eden ENERVİS Genel Müdür’ü Sayın Osman Kipoğlu “Enerji sektörüne servis sağlayıcısı olarak geçen yıl faaliyetlerine başlayan ENERVİS’in kuruluş amaçları arasında; Almanya’nın önde gelen enerji dağıtım şirketlerinden çalışanlarının sektörel deneyimlerini birleştirerek Türkiye enerji dağıtım sektörüne birçok yenilik kazandırmak ve öncü konumdaki grup şirketlerinin birikimlerini sektör ile paylaşmak vardır” şeklinde konuştu.
Bununla birlikte ENERVİS, sektör içerisindeki eğitim organizasyonları ile de hizmet verdiği kuruluşların personel kalifikasyonunu ve hizmet kalitesini her geçen gün artırmayı hedeflemektedir. Bu amaç doğrultusunda, kendi alanında Türkiye’nin ilk ve en büyük eğitim ve belgelendirme kuruluşu olan UGETAM ile yapmış olduğumuz işbirliği oldukça önemli ve eğitime verdiğimiz önemin en somut ifadesidir. ENERVİS’in enerji sektörüne yepyeni bir hizmet anlayışı getireceğini ifade eden Sayın Kipoğlu, yapılan bu işbirliğinin sektörün tüm paydaşlarının arzu edilen hizmet kalitesi anlayışına ulaşmasına katkı sağlayacağını ifade etti.
UGETAM Genel Müdürü Sayın Serkan Keleşer, UGETAM ile ENERVİS’in işbirliğinin çok önemli olduğunu, UGETAM’ın sahip olduğu bilgi ve deneyim ile AG’nin 80 yıllık tecrübesinin bir araya gelmesiyle, ülkemiz enerji sektörüne çok önemli katkı sağlayacak bir işbirliğinin ortaya konulduğunu ifade etti. Ayrıca uluslararası deneyime sahip EWE AG'nin tecrübesinden, UGETAM tarafından yurt dışında yürütülen faaliyetlerde de faydalanılacağını belirtti.
Sayın Keleşer, imzalanan bu protokolün her iki kurum açısından da çok önemli olduğunu ve bu işbirliğinin sektöre çok önemli katkılar sağlayacağına inandığını ifade etti.